Студенти виолине освојили највише награде на 5. Међународном такмичењу гудача “Златне степенице”

violina

На 5. Међународном такмичењу гудача “Златне степенице” у Ваљеву које је одржано од 26. до 29. маја 2022. студенти виолине Департмана музичке уметности остварили су следеће резултате:

У VI категорији, Марија Јанковић, I година у класи ред.проф Михала Будинског, уз клавирску сарадњу стр.сарадника Мирослава Поповића – I награда;

Бојана Вујић освојила је I награду, а Милица Мрђеновић II награду, обе студенткиње су на II години у класи ред.проф Николе Алексића и вишег стручног сарадника Шван Ернеа, уз клавирску сарадњу сам.стр.сараднице Хилде Шван;

у VII категорији, студенткиње III године Јелена Попов (победница категорије) и Катарина Јосифоска, као и студент мастер студија Алекса Нешић, освојили су прве награде – сви у класи ред.проф Николе Алексића и вишег стр.сарадника Шван Ернеа, уз клавирску сарадњу сам.стр.сараднице Хилде Шван.

Сам.стр.сарадница Хилда Шван проглашена је за најбољег клавирског сарадника на целом такмичењу.