Одржана радионица у оквиру истраживачко – уметничког пројекта „Наивно сликартсво као одредница у стварању филмске слике“

Naiva

Одржана радионица у оквиру и страживачко – уметничког пројекта „Наивно сликартсво као одредница у стварању филмске слике“

Група студента Департмана ликовних уметности (Катедра за сликарство) и Департмана драмских уметности (Катедра за аудио – визуелни медији) учествовали су у радионици истраживачко – уметничког пројекта „Наивно сликартсво као одредница у стварању филмске слике“ која се на Академији уметности оржала почетком септембра.

У првом делу радионице студенти су послушали уводна предавања која су на тему „Наиве“ припремили: проф. Видоје Туцовић, доц. Елида Месарош Лајко и проф. Жарко Лазић. У другом, практичном делу радионице студенти су имали прилику да заједно са професорима у оквиру студије случаја испитују слику наивног сликарства и њено претапање у филмску слику користећи камере и светло.

У следећој фази учесници пројекта посетиће Ковачицу где ће кроз процес снимања филма истраживати сликаре наиве, а управо одабрану слику из великог сликарског опуса истраживачки тим пројекта ће кроз драмске елементе преточити у јединствен визуелни доживљај, односно кратки филм.

Пројекат је подржан од стране Покрајинског секретаријата за високо образовање и научноистраживачку делатности.