Јавни позив за учешће у церемонији отварања Европске престонице културе – Зенитеум :: 2022

Poziv-umetnicima

За потребе реализације представе на отвореном, у оквиру церемоније отварања званичне године титуле Европске престонице културе у Новом Саду, Фондација „Нови Сад – Европска престоница културе” расписује јавни позив/радионицу за двадесет уметника/извођача, који ће чинити ансамбл церемоније отварања.

Свечана представа отварања Европске престонице културе – Нови Сад 2022, биће реализована 13. јануара 2022, под називом ЗЕНИТЕУМ :: 2022.

Аудиција/радионица ће бити одржана 3. и 4. августа 2021. године у Свилари. Словеначки редитељ Драган Живадинов, аутор и редитељ представе отварања, ће са својим сарадницима водити аудицију/радионицу. Уметници/извођачи могу да се пријаве до 1. августа 2021. године.

Право учешћа на конкурсу имају:
Физичка лица, глумци, певачи, плесачи, акробате/циркуски уметници, старости од 20 до 40 година, са пребивалиштем или боравиштем на територији Града Новог Сада и Зоне 021 (територије општина Беочин, Ириг и Сремски Карловци).

Глумаци, треба да имају високо глумачко образовање или да су студенти глуме или да су чланови репрезентативних удружења/асоцијација (Удружење драмских уметника Војводине или Удружење драмских уметника Србије).
Уколико се пријави студент Академије уметности који нема пребивалиште или боравиште у Новом Саду, потребно је да доставити потврду да је редован студент Академије.

Детаљније информације о пријави на јавни позив можете погледати ОВДЕ.