Студенти остварили запажене резултате на Међународном фестивалу гудача “String Fest” у Сремској Митровици

На недавно одржаном Међународном фестивалу гудача “String Fest” у Сремској Митровици, од 25. до 27. маја 2023, студенти Департмана музичке уметности остварили су запажене резултате.

У дисциплини Виола у IV категорији:
– ВАЛЕНТИНА ЗБИЉСКИ (I година) – II награда (87,67 бодова)
– ВИОЛА БАКОШ (под менторством проф. Душице Половине) – I награда (95,67)
У дисциплини Виола у VII категорији:
– МАША ФИЛИПОВИЋ (III година) – I награда и ЛАУРЕАТ (97,33)
– ДУШАН ПЕРИЋ (III година) – III награда (81)

Сви наведени студенти су у класи ред. проф Душице Половине, а свирали су уз клавирску сарадњу Наташе Срдић Јахн, сам. стр. сараднице.

У дисциплини Виолина у IV категорији:
– МАРИЈАНА ЛАЗАРЕВИЋ (I година у класи ванр.проф Роберта Лакатоша) – I награда (95,33). Клавирска сарадња: Хилда Шван, доцент.

У дисциплини Виолина у VII категорији:
– ЛЕНА ЛОНЧАР (мастер у класи ванр.проф Мирослава Павловића) – I награда и ЛАУРЕАТ (98,83). Клавирска сарадња: Наташа Срдић Јахн, сам. стр. сарадник-корепетитор.
– ЈЕЛЕНА ПОПОВ (IV година у класи ред.проф Николе Алексића) – I награда (98,25). Клавирска сарадња: Хилда Шван, доцент.

НАТАША СРДИЋ ЈАХН, сам. стр. сарадник-корепетитор, добила је награду “Најистакнутији клавирски сарадник” на Фестивалу