Завршено снимање филма “Маска“ студента мултимедијалне режије Ивана Вање Алача

Завршено снимање филма “Маска“
Cтудент мултимедијалне режије
Иван Вањa Алач
Департман драмске уметности

Завршено снимање филма “Маска“ студента мултимедијалне режије Ивана Вање Алача у класи проф. Никите Миливојевића, стручног сарадника Момчила Миљковића и више стручне сараднице Јелене Ђулвезан Милковић. Краткометражни играни филм „Маска“ у продукцији Академије уметности је настао према адаптацији истоимене приче Антона Павловича Чехова.

Директор фотографије је Анкица Мићашевић, студент треће године камере. Насловна улога је поверена студенту треће године глуме Дарку Радојевићу, а у осталим улогама су: Огњен Никола Радуловић, Ђорђе Митровић, Милош Мацура, Ненад Ј. Поповић, Невена Неранџић, Николина Вујевић и Марија Фелдеши као и дипломирани глумац Академије Иван Нинчић и глумац Београдског драмског позоришта Саво Радовић.

У снимању су учествовали студенти  Академије са студијског програма Аудио – визуелни медији:  Филип Кљакић, Наташа Стојшин, Јован Радаковић, Кристина Кљајић, Игор Трешњић и Арсеније Милинов, Бранислав Милинковић и Тихомир Стојшин, Јован Блешић, као и студенти Департмана ликовних уметности: Тибор Варга, Љиљана Божић и Дејан Крстић, а у учествовале су и студенткиње са Департмана музичке уметности: Александра Лазин, Миљана Прашћевић и Катарина Зекић.

Снимање се одвијало на локацијама: Карловачка гимназија у Сремским Карловцима, Ириг и Културна станица Еђшег у Новом Саду.

У току је завршетак краткометражног играног филма “Шведска Шибица” према приповци Антона Павловича Чехова студента треће године режије Владислава Велковског.