ПОСЕТА КОНЗОРЦИЈУМА CARTES ИЗ ШПАНИЈЕ

Spanci na Auns

Посета Конзорцијума CARTES
Шпанија

У оквиру успостављања сарадње кроз Еразмус + програм мобилности, Академију уметности у Новом Саду јуче су посетили представници Конзорцијума шпанских уметничких факултета CARTES.

CARTES окупља 23 уметничке институције из свих области уметности (музика, ликовне уметности, примењене уметности, драмске и аудио-визуелне уметности) из неколико градова у Шпанији – Виго, Оренсе, Севиља, Гранада, Мадрид и других. Осим размена чија је реализација предвиђена током ове школске године, отвориле су се и бројне могућности сарадње кроз уметничке пројекте у оквиру Еразмус плус акције 2 (стратешка партнерства) у области екологије, мултимедија, подршке особама са инвалидитетом.

Шпанску делегацију су представљали: проф. Цезар Табоада Варела, декан Високе школе уметности и дизајна из Оренсеа и Амадор Ордоњез Пуиме, координатор Конзорцијума и представник Министарства културе, образовања и универзитета Регије Галиција.

Испред Академије госте су примили: проф. Весна Ждрња, продеканка за наставу, проф. Антал Силард, шеф Департмана драмских уметности, проф. Милан Миладиновић, шеф Департмана музичке уметности, доц. Мирослав Шилић, шеф Департмана ликовних уметности, Кристина Копрившек, шеф Службе за организацију, маркетинг и међународну сарадњу и Петар Бурсаћ, Еразмус + административни координатор.