Успешан наступ студената на „Недељи дизајна“ у Будимпешти

Будимпешта
Катедра за графичке комуникације
Академија уметности

Поводом „Недеље дизајна 2018.“ студенти завршне године са графичког дизјана успешно су се представили на изложби која је је отворена 5. октобра у Барток 1 галерији у Будимпешти, а релаизована је у сарадњи са Институтом за дизајн из Шопронакоја.

Тема изложбе је била дизајн ексклузивне амбалаже кондиторских производа, за чију потребу су израђене макете. Студенти Академије уметности су у току летњег семестра своје макете израђивали у радионици компаније „Биро инжењеринг“ из Новог Сада, чији запослени већ годинама излазе у сусрет нудећи стручну помоћ и производне капацитете.

Поставци и отварању изложбе су присуствовали студенти четврте године Академије уметности: Сања Менићанин, Растислав Филип, Софија Камаси и Андреј Јулхер.

На изложби су били присутни и професори АМИ/Сопрон: Јанош Пољак, Јожеф Залавари и Надаш Гергељ, као и студенти графичког и индустријског дизајна.

Осим предлога за заједнички наступ и на следећој „Недељи дизајна“ у Будимпешти, колеге из Шопрона су покренуле иницијативу о потписивању Ерасмус+ споразума, у циљу унапређења сарадње две Академије. С обзиром да домаћа публика није имала прилику да види ову значајну изложбу, идеја је да се изложба на пролеће пресели у Нови Сад.

Реализацију пројекта је у потпуности подржала Академија уметности.