Културни центар Врбас

Анастазија Милеташкић, победница 50. Палете младих

Овогодишња победница 50. Палетe младих по оцени селекторке Славице Жарков, историчарке уметности из Зрењанина, је Анастасија Милеташкић, студенткиња четврте године сликарства у класи др ум. Горана Деспотовског, ред. проф. Награда је Анастасији уручена током свечаног отварања манифестације у Културном центру Врбас.

Анастасија Малеташкић, рођена је у Врбасу 2001. године. Завршила је гимназију „Вељко Петровић“ у Сомбору. Тренутно је студенткиња четврте године основних студија на Академији уметности у Новом Саду, модул Сликарство у класи професора Горана Деспотовског. До сада је имала неколико групних изложби („Разлике“, „Музика у другачијем кључу“, „Ја и храна у 7 дана“, „У ентеријеру: фигура у простору“, изложба цртежа студената треће године…) и самосталне изложбе „Откривене визије“ и „Уметност одлагања обавеза“. Свој уметнички концепт исказује кроз слику, користећи се техником акрил на платну. У свом колориту избегава коришћење белог и црног акрила, остављајући површине јарким и упечатљивим. Кроз свој рад она представља сцене из свакодневног живота кроз репетицију поједностављених фигура.

Поред селекторке о изложби су говорили др Горан Деспотовски, мр Горан Кнежевић, др Данило Вуксановић и Сава Степанов.

У музичком делу програма присутни су могли да уживају у музицирању уметника из састава “Trio Academos” са Академије уметности у Новом Саду.

Изложба 50. Палете младих биће доступна љубитељима уметности до 7. јуна 2024. године.