Финале националног такмичења из енглеског језику “Artificial intelligence, a blessing or a curse?”

Финале националног такмичења из енглеског језика “Artificial intelligence, a blessing or a curse?”
Петак, 15.09.2023. у 15.00
Мултимедијални центар
Академија уметности Нови Сад

Финале националног такмичења из енглеског језика Појас и пут на тему “Artificial intelligence, a blessing or a curse?” у организацији Академије уметности Нови Сад, а у сарадњи са партнерима из Кине 21st Century Cup одржаће се у петак, 15. септембра 2023. у Мултимедијалном центру Академије уметности Нови Сад (Ђуре Јакшића 7) са почетком у 15 часова.

Светско такмичење 21st Century Cup је такмичење из енглеског језика намењено љубитељима јавног наступа широм света које је 1996. године иницирала Чајна дејли. Ове године се код нас организује трећи пут.

На такмичењу учествују ђаци и студенти, а оцењује их стручни жири у саставу академских професора Универзитета у Новом Саду. Победник такмичења одлази на светско такмичење које ће бити оджано у Кини у периоду од 10. до 14. октобра 2023.

Прошле године кандидат из Србије, Алекса Радојчић студент Правног факулета Универзитета у Београду освојио је четврто место.