ИЗЛОЖБА “КАТЕДРА ЗА ЦРТАЊЕ 30/50”
понедељак 23. септембар 2024. године у 19 часова.
Галерији Академије уметности Нови Сад, Булевар Михајла Пупина 20
23. септембар до 4. октобра 2024. године.

ИЗЛОЖБА “КАТЕДРА ЗА ЦРТАЊЕ 30/50”

У години у којој Академија уметности Нови Сад обележава педесетогодишњицу постојања, Катедра за цртaње Департмана ликовних и примењених уметности се придружује прослави златног јубилеја изложбом ”Катедра за цртање 30/50”.

Отварање изложбе “Катедра за цртање 30/50” наставника, наставница, сарадника и сарадница Катедре за цртање Департмана ликовних и примењених уметности поводом 50 година Академије уметности Нови Сад биће уприличена у понедељак 23. септембар 2024. године у Галерији Академије уметности Нови Сад, Булевар Михајла Пупина 20 са почетком у 19 часова.

Концепцијом изложбе ”Катедра за цртање 30/50” биће представљени репрезентативни радови наставника/ца и сарадника/ца који су учествовали у наставном процесу од оснивања Академије уметности Нови Сад, а потом и од званичног оснивања Катедре за цртање 1993. године.

У оквиру изложбе, по први пут ће бити приказани изабрани дигитализовани радови из Професорске колекције цртежа, који чине део Кабинета малог цртежа и чувају се у оквиру Катедре за цртање. Цртежи из ове колекције у будућности ће бити тријенално излагани у Галерији Академије уметности.

На тај начин, биће пружена прилика за поновни поглед на личности и квалитет уметничког потенцијала који је однегован кроз цртачку дисциплину наставника/ца и сарадника/ца који су били посвећени раду са студентима и студенткињама током пола века Академије и тридесет година Катедре за цртање.

Излажу:

Вишња Петровић, Оливера Марић Недић, Драган Хајровић, Милош Вујановић, Драгана Б. Стевановић, Биљана Јевтић, Небојша Лазић, Јасна Гулан Ружић, Раде Тепавчевић, Бојана Кнежевић, Срђан Шаровић, Ђорђе Марковић и Теодора Никодијевић