Отварање студентске изложбе радова “Young Danube Stream”

Студентска изложба радова
Понедељак 16.09.2019. у 18.30
Галерија “StuArts”
Пасаж Дунавска 8
Нови Сад

Позивамо вас на отварање изложбе радова студената друге године Академије уметности у Новом Саду и студената Академије уметности у Цетињу под називом “Young Danube Stream” у понедељак, 16. септембра 2019. у Галерији “StuArts” са почетком у 18:30 часова.

Окупљени радови креирани су у оквиру наставног програма и менторског рада са проф. Стеваном Којићем и Сунчицом Пасуљевић Кандић, стручном сарадницом са Катедре за нове ликовне медије Департмана ликовних уметности.
Учесници, студенти са Академије уметности у Новом Саду су: Александар Дангузов, Александра Новаковић, Александар Сикер, Алекса Стајшић, Анђела Ципар, Анђела Копања, Борис Станишић, Данило Лаловић, Хелена Солдат, Ивана Јеремић, Ивана Вуканац, Јелена Бајић, Јелена Симовић, Јована Семиз, Кристина Полендер, Милена Херцег, Мила Пејић, Тијана Ђукић и Asztrid Kitti Csatlós (ерасмус студент ), а учесници са Факултет лепих умјетности у Цетињу су студенти: Никола Зоговић и Жељка Пешторић.

Изложба радова се реализује у оквиру манифестације “Дунавски дијалози 2019 – Перцепције савремености” као део централне изложбе “Универзално море” чије су кустоскиње Сања Којић Младенов и Никол Лезер.