Пројекат „СтАРТ МедиЈА: Који је твој јунак“?

Пројекат „СтАРТ МедиЈА: Који је твој јунак“?

“Који је твој јунак и шта би твој јунак (у)радио?” представља слоган пројекта „Старт медија“, који представља испитивање медијске и уметничке потребе младе популације узраста између 10 и 18 година.

Током трајања пројекта, ученици основних и средњих школа (Пећинци и Сремски Карловци) понудили су своја интересовања и теме везане за медијске садржаје и нацртали своје измишљене ликове, које су потом студенти Академије уметности “оживели” кроз различите медије.

Студенти глуме са Департмана драмских уметности реинтерпретирали су нацртане ликове кроз невербално позориште, док су студенти Департмана ликовних уметности понудили анимиране цртане филмове и видео радове.

Презентација пројекта и радионица “СтАРТ МедиЈА: Који је твој јунак?” се састојала од сценског наступа студената глуме, пројекције видео радова студената Департмана ликовних уметности Академије уметности, као и од радионице за децу у коме су и сама деца имала могућност да домисле, доцртају, изведу и оживе своје јунаке.

На радионици у Културној станици „Свилара” су учествовали ученици основне школе “Слободан Бајић Паја” и средње Техничке школе “Миленко Веркић Неша” Пећинци.

Посебна захвалност: Бранислава Трифуновић, докторанд АУНС; Милијана Срдић, директорка и Маја Вукмановић, психолог ОШ “Слободан Бајић Паја” Пећинци; Дујић Сања, директорка Техничке школе “Миленко Веркић Неша” Пећинци; Милан Ђуришић, професор Карловачке гимназије, Ср. Карловци, Слободанка Перић, наставница ОШ “Душко Радовић” где су учесници пројекта организовали радионицу са децом и вршили анкету.

Студенти Академије уметности Нови Сад: Урош Лазовић, Владимир Бељић, Ана Шавија, Александра Павловић, Јелена Недаковић, Доротеја Вуковић, Александра Вулановић, Марко Бојић, Лука Маљевић, Андреа Медић, Анђела Богић, Сара Младеновић, Мариа Линдеблад, Алекса Боровац, Ена Јованчић Видаковић, Тамара Кнежевић, Лидија Ђорђевић, Ангелина Бискупљанин.

Пројекат „Старт медија“ водили су: др Маријана Прпа Финк, редовна професорица; др Миљан Војновић, самостални стручни сарадник; др ум. Андреа Палашти, ванредна професорица Академије уметности Нови Сад.

Видео о пројекту можете ОВДЕ.

Пројекат „Старт медија“ подржан је од стране Покрајинског секретаријата за високо образовање и научну делатност 2021/22.