Резултати избора за Студентски парламент Академије уметности у Новом Саду

Избори за Студентски парламент Академије уметности Нови Сад и Избор представника Академије у Студентском парламенту Универзитета oдржани су 16.05.2024. на три бирачка места (Ђуре Јакшића 7, Косовска 33 и Петроварадиснка тврђава) у периоду од 9 до 17 часова.

Предложена листа кандидата за чланове Студентског парламента добила је укупно 179 гласова.

Комисија за спровођење избора за чланове студентског парламента Академије уметности констатовала је у Записнику бр. 02-506/3 од 16.05.2024. године да су изабрани следећи чланови:

ЛИСТА КАНДИДАТА ЗА СТУДЕНТСКИ ПАРЛАМЕНТ АКАДЕМИЈЕ УМЕТНОСТИ НОВИ САД

Департман драмских уметности

Андријана Шкорић, анимација и визуелни ефекти, прва година
Владимир Бељић, глума на српском језику, четврта година
Адриана Салаховић, глума на српском језику, трећа година
Дарио Зељковић, дизајн видео игара, трећа година
Александар Бранковић, снимање и дизајн звука, друга година

Департман ликовних и примењених уметности

Милица Грбић, дизајн ентеријера, трећа година
Мирјана Миловановић, сликарство, трећа година
Огњен Павковић, илустрација, прва година
Марија Бељкаш, фотографија, прва година
Марија Швецова, графички дизајн, прва година

Департман музичке уметности

Ана Укропина, музичка педагогија, четврта година
Кристина Лакић, виолина, трећа година
Мате Цолић, труба, трећа година
Анастасија Стокин, музичка педагогија, трећа година
Снежана Танасковић, соло певање, трећа година

Наведени студенти изабрани су за чланове Студентског парламента за мандатни период до 30.09.2026. године.

За представника Академије уметности Нови Сад у Студентском парламенту Униврзитета изабрана је Кристина Лакић са 134 гласова, док је Анастасија Стокин добила 68 гласова.

Приговор на регуларност изборног поступка и резултата избора може поднети сваки студент Изборној комисији у року од 24 часа од објављивања резултата избора. Изборна комисија је дужна да у року од 72 сата од истека рока за подношење приговора одлучи по поднетим приговорима.

У наведене рокове за подношење приговора и одлучивање о приговорима не рачунају се викенд и нерадни дани.