Стефан Старчевић, студент мастер студија глуме на српском језику у класи проф. Бориса Лијешевић добитник је стипендије Фондације “Марко Живић” Београдског драмског позориште.

Стефан Старчевић (1998) је дипломирао на Академији уметности у Новом Саду у класи професора Бориса Лијешевића. Тренутно је на мастер студијама. Публика је могла да га гледа у представама позоришта “Промена”- “Прослава”, “На дну”, “Једночинке” и “Пријемни испит” као и у представама Српског народног позоришта.

Учествовао је у реализацији студенстких филмова у оквиру Депатрамана драмских уметности, од којих се издваја филм ,,Прича о курвама” редитељке Милице Малетин.

Као студент наше Академије добитник је две глумачке награде за најбољу мушку улогу на фестивалу ,,Паф” у Бањалуци и на ,,Арт трема фесту” у Руми. Награде је освојио за улогу у представи “Прослава” лик Крестјана Клингенфелда Хансена.

Играо је у телевизијским пројектима “Убице мог оца” и “Златни дечко”.

На сцени Београдског драмског позоришта дебитовао је улогом Санге у представи “Прозор” у режији Николе Бундала.