Трећа награда за Ану и Јована на Интернационалном филмском такмичењу кратких филмова на Тајланду

Sa dodele (Nismo Vlasnici Fotografije)

Интернационално филмско такмичењe кратких филмова
Тајланд

Ана Ирга, студенткиња треће године на програму Анимација и визуелни ефекти и Јован Живковић, студент треће године на програму Снимање и дизајн звука освојили су треће место на Интернационалном филмском такмичењу кратких филмова на Тајланду у конкуренцији од 20 интернационалних тимова.

На овогодишњем такмичењу које се одржало по седми пут пријавило се укупно 420 тимова, а од тога само је 20 прошло у финале међу којима је и тим студената са Академије уметности који су као награду освојили плаћен пут на Тајланд како би снимили кратак филм у трејању од пет до седам минута. Друго место освојио је тим из Ирске, а првопласирана је екипа из Пакистана.

Такмичење се одржало од 25. марта до 03. априла 2019. године.