Трећи Међународни фестивал анимираног филма „МултиМост фест“

multimost fest

Трећи Међународни фестивал анимираног филма „МултиМост фест“
30.09-02.10.2022.

Трећи Међународни фестивал анимираног филма деце и младих “МултиМост фест” одржава се у Сремским Карловцима и Новом Саду од 30.9 до 2.10. 2022.

Ове године на конкурс “МултиМост феста” је стигло 1087 филмова из 90 земаља. Селекциона комисија, коју председава др.ум. Снежана Трстењак, а међу чијим члановима су три студента Академије уметности, направила је избор од 63 филма који су ушли у званичну селекцију и биће приказани током три фестивалска дана. Селекциона комисија се трудила да буду заступљени различити стилови и технике анимације. Најзаступљенији су европски филмови, али су у селекцију ушли и филмови из нама удаљених делова света са Филипина и Новог Зеланда, који носе другачију естетику.

Чланови стручног жирија биће: Роберто Паганели, аниматор, режисер, кинопедагог, покретач асоцијације “Отомани” из Италије, Горан Дујаковић, режисер, сценариста, стрип цртач, карикатуриста, и ванредни професор на Академији умјетности у Бањој Луци, оснивач и директор Међународног фестивала анимираног филма у Бањој Луци из БиХ и Милан Марић, редитељ анимираних филмова из Србије.

Радионице анимације водиће Алесија Векјо и Роберто Паганели из Италије.
Поред Академије уметности, партнер фестивала је Културни центар Новог Сада. Фестивал су подржали: Покрајински секретаријат за културу, Градска управа за културу Новог Сада, Оптина Сремски Карловци, Италијански институт за културу у Београду, Ирански културни центар у Београду.
Фесивал је уврштен у програм обележавања Европске године младих 2022.

Поред рада у селекционој комисији, студенти Академије уметности ће учествовати у раду студентског жирија, који ће заједно са Стручним жиријем оценити студентску категорију.

За студенте са модула Анимација и визуелни ефекти расписан је наградни конкурс за израду анимираног клипа фестивала. Награду у износу од 15 000 дин. освојиле су студенткиње друге године Тијана Голушин и Кристина Станковић. Клип су израдиле под монторством Леона Аксина, стручног сарадника са Катедре за аудио – визуелне медије Департмана драмске уметности Академије уметности Нови Сад.

Фестивалски програм 30.септембра – 2.октобра

30. 9. петак
15.00- 16.15 Свечано отварање фестивала у Великој сали КЦНС
16.15-16.45 Представљање кура Анимација – професија будућности Велика сала КЦНС