Гостујуће предавање др Марије Думнић Вилотијевић

Мултимедијални центар
Академијa уметности
Ђуре Јакшића 7

Др Марија Думнић Вилотијевић, етномузиколог, научни сарадник на Музиколошком институт САНУ одржаће гостујуће предавање на тему “Староградска музика у Београду: означавање жанра и његова улога у дефинисању звучног пејзажа”.

Предавање ће се одржати у понедељак, 16. децембра 2019. у Мултимедијалном центру Академије уметности са почетком у 14 часова.

Тема предавања јесте староградска музика у Београду, а посебна пажња усмерена је ка њеној историји, дефинисању и савременој извођачкој пракси која представља део туристичке понуде Београда и конструише специфичан носталгични звучни пејзаж централне градске боемске четврти — Скадарлије.

Др Марија Думнић Вилотијевић дипломирала је и докторирала у области етномузикологије на Факултету музичке уметности у Београду и запослена је на Музиколошком институту Српске академије наука и уметности. Посебно је интересују методологије етномузикологије и студија популарне музике, звучна архивистика, градска народна музика, музика Балкана, музичке праксе у Београду, културна политика.