Проф. Синиши Бокану, декану Академије уметности Нови Сад уручена захвалница Српске академије науке и уметности

Sinisa Bokan zahvalnica

Проф. Синиши Бокану, декану Академије уметности Нови Сад уручена је захвалница Српске академије науке и уметности поводом сарадње две институције.

Захвалницу је проф. Бокану уручио академик Стеван Пилиповић, председник Огранка САНУ у Новом Саду на пригодној свечаности која је организована у Свечаној сали Платонеум Огранка САНУ у Новом Сад.

Проф. Синиша Бокан је на свечаности истакао да је сарадња између Академије уметности Нови Сад и САНУ прави пример како се две институције, не дуплирају него мултипликују.
“Ја се јако радујем што смо добили захвланицу и што је ова сарадња један вид праксе и афирмације уметности уопште”, истакао је проф. Бокан.

Успешна сарадња између две институције траје oд 2016. године и обухвата реализацију уметничких програма: изложба, концерта и предавања значајних уметника из области драмских уметности.

У оквиру свечаности Ања Радовић, сопран и Александра Коцић, мецосопран, студенткиње прве године соло певања у класи проф. др Милице Стојадиновић извеле су две нумере.
Клавирска сарадња Бошко Стојадиновић, студент прве година клавира у класи проф. Милана Миладиновића.