Изложба “Псеудопримитивна естетика и савремено доба”

mockup1

Изложба
Саболч Ваш
Псеудопримитивна естетика и савремено доба
Галерија Форма – УПИДИВ
Илије Огњановића 3, Нови Сад
Петак, 21. април у 19.00

Изложба мастер рада “Псеудопримитивна естетика и савремено доба” аутора Саболча Ваша, добитника награде “100 зато”, Фондације “Nomen est omen” проф. Бранислава Добановачког биће свечано отворена у петак, 21. априла 2023. у Галерији Форма УПИДИВ са почетком у 19 часова.

Саболч Ваш је рођен 1992. године у Бачкој Тополи. Средњу школу за дизајн Богдан Шупут у Новом Саду, завршио је 2011. године, на смеру за графички дизајн. Затим се уписује на Академију Уметности у Новом Саду, одсек за ликовну графику. Дипломирао је 2017. године у класи професора Зорана Тодовића. 2016. године је био стипендиста програма Ерасмус+ на Академији Уметности у Печују (Мађарска). Другостепено стручно образовање стекао на Академији Уметности у Новом Саду, одсек за примењену уметност и дизајн. Ментор му је професор Драган Бибин. Тренутно је студент на Глазгов Каледонијан Универзитету (Glasgow Caledonian University), одсек за UX дизајн.

Једно време је био илустратор међународног прегледа штампе www.mashol.net online.
Кординатор и оснивач уметничке колоније “Dombos Visual”.

До сада је имао седам самосталних изложби и учествовао на преко 30 групних изложби. Његове радове карактерише употреба симбола, јако изражена социјална осетљивост, политичка бриткост и критика друштва. Све ово манифестује се кроз платна, цртеже, керамику, дигиталну слику, перформанс и инсталације.