Конкурс за идејно решење Института за вештачку интелигенцију Србије

Konkurs za logo_Instagram

Конкурс за идејно решење Института за вештачку интелигенцију Србије

Истраживачко-развојни институт за вештачку интелигенцију Србије расписује конкурс за идејно решење заштитног знака Института са логотипом намењен студентима основних студија (III и IV година), мастер и докторских студија факултета и виших школа у Србији који у свом студијском програму имају предмет графички дизајн, као и професионалним графичким дизајнерима.

Право учешћа има пунолетни појединац, не група аутора, који може да пријави максимално три креативна решења.

НАГРАДЕ

Најбоља решења биће награђена новчаним износом:

• 1. награда –000 РСД
  • награда – 30.000 РСД
  • награда – 20.000 РСД

ЗАХТЕВИ ИДЕЈНОГ РЕШЕЊА:

• Одабрани заштитни знак са логотипом мора бити применљив за штампу на различитим промотивним материјалима Института (шоље, мајице, USB-ови, роковници, итд.), као и у online наступу (визуали за друштвене мреже и сајт, итд.);
  • Приликом креирања заштитног знака, потребно је узети у обзир делатност Института;
  • Заштитни знак мора бити применљив на домаћем и глобалном тржишту, а логотип подразумева пун назив институције у две верзије:
    • ћириличним писмом: Истраживачко-развојни институт за вештачку интелигенцију Србије
    • и на енглеском језику: The Institute for Artificial Intelligence Research and Development of Serbia
  • Предлог заштитног знака треба да садржи изглед у колору, црно-бело и у негативу. Предлоге слати у PDF формату и навести боје из CMYK скале. Очекује се да предлог буде подједнако атрактиван како при увећању тако и умањен;
  • Уколико се приликом израде идејног решења користи одређени фонт, потребно је навести којој категорији фонтова припада;
  • У текстуалној форми доставити кратко појашњење своје идеје (максимално 500 карактера са размацима);
  • Опционо: Доставити mock up којим би се представила примена идејног решења у одређеним ситуацијама (мајица, шоља, визиткарта).

ДОСТАВЉАЊЕ И ОДАБИР РЕШЕЊА

Решења послати најкасније до 15.02.2022. до 12 часова електронским путем.

Пријава на конкурс односно достављање решења се врши анонимно са e-mail адресе која не упућује на ауторово име и презиме или повезано лице, одређену компанију и слично.

Решења се шаљу на e-mail адресу: pr@ivi.ac.rs. Решења која буду стигла након наведеног рока неће се узимати у обзир.

Пристигле предлоге оцениће стручни жири сачињен од представника Института за вештачку интелигенцију Србије и стручњака у области графичког дизајна.

Победници ће бити контактирани у периоду од 20. до 22. фебруара 2022. године путем e-mail адресе са које су доставили своја решења.

Својину или које друго право на делу награђеном на конкурсу стиче организатор конкурса у складу са важећим прописима.

О Институту

Истраживачко-развојни институт за вештачку интелигенцију је први институт у Србији и региону који се бави истраживањем вештачке интелигенције (ВИ) и њене примене у различитим областима, као што су аутомобилска индустрија, медицина, финансије, фармација, итд.

Наша мисија је стварање дистрибуираног истраживачко-развојног института који може да искористи целокупан истраживачки потенцијал у домену вештачке интелигенције широм Србије и у иностранству. Основни циљ нам је да пружимо истраживачко окружење и подршку светског нивоа изврсности истраживачима Института и подржимо развој економије засноване на знању из домена ВИ у Србији и региону.

Визија Института је да постане глобални центар изврсности у научном истраживању и трансферу технологије из домена вештачке интелигенције и “ковница” лидера у домену ВИ. Институт је формално основала Влада Србије 18. марта 2021. године и ускоро прославља прву годишњицу рада.

Главни циљ Института јесте да омогући својим научницима и истраживачима да квалитет науке и истраживања у области вештачке интелигенције подигну на светски ниво. Како би се осигурао успех и квалитет у остварењу овог циља, Институт је окупио светски препознате стручњаке из области информационо-комуникационих технологија из научног окружења и привреде.

Поред науке и истраживања, један од основних задатака Института јесте да своја знања пренесе запосленима у привреди и тиме убрза модернизацију ИТ индустрије у Србији, као и повећање продуктивности предузећа у свим секторима привреде кроз заједничке пројекте.

Више информација:

Интернет страница: www.ivi.ac.rs