Обавештење за студенте о почетку рада Академије уметности

Академија уметности у Новом Саду

Обавештење и правила за студенте о почетку рада Академије уметности

Министарство просвете, науке и технолошког развоја je дописом од 05.05.2020. године обавестило високошколске установе да почев од 15. маја 2020. године могу да наставе са радом у својим просторијама, уз обавезно поштовање превентивних мера.

У складу са наведеним дописом Министарства и Препорукама за превенцију болести Covid-19 на факултетима и у студентским домовима уоквиру поступног ублажавања мера везаних за спречавање ширења болести Covid-19 Института за јавно здравље Србије Др Милан Јовановић Батут од 11.05.2020. године, рад на Академији уметности одвијаће се до даљњег на следећи начин:

• Сва предавања настављају да се одвијају и окончаће се по систему online наставе, са изузетком појединих практичних вежби. Предметни наставници обавестиће студенте о начину и роковима за испуњавање предиспитних обавеза.
  • Практична настава коју није могуће организовати online, одржаће се у објектима Академије. Студенти ће благовремено бити обавештени о детаљном распореду надокнаде ових часова.
  • Утврђени су нови термини испитних рокова, прилагођени новонасталој ситуацији. Термини испитних рокова и пријава испита објављени су на интернет страници Академије:

Испитни рок Пријава испита Термин
Надокнада априлског рока Од 12.05. до 20.05.2020 Од 25.05. до 03.06.2020.
Јунски рок Од 25.05. до 05.06.2020. Од 08.06. до 05.09.2020
Септембарски рок Од 24.08. до 09.09.2020. Од 14.09. до 24.09.2020.
Октобарски рок Од 16.09. до 26.09.2020. Од 28.09. до 05.10.2020.

• Израда детаљних распореда испита је у току и они ће бити објављени на интернет страници Академије.
  • Од 15. маја наставља се са одбранама свих завршних радова у згради Академије уметности, без присуства већег броја особа у публици.
  • Капацитети учионица су смањени и прилагођени превентивним мерама које захтевају минималну удаљеност између студената од два метра, о чему ће се водити рачуна приликом организовања испита са већим бројем пријављених кандидата и одредити више термина за полагање испита.
  • Усмени испити се организују тако да студент улази у зграду на заказан термин испита и не задржава се у згради након испита.

• На предметима на којима су испити само писмени, студенти се о резултатима обавештавају електронски. Оцене се након испита заводе електронски, а уписивање оцене у индекс одлаже се док се за то не стекну епидемиолошки погоднији услови, посебно на испитима којима је приступио велики број студената.

• Библиотека:
  • Препоручује се студентима да и даље наручују књиге слањем захтева путем електронске поште:
    biblioteka.djurejaksica@gmail.com
  • (за библиотечки фондове Дерпартмана драмских и ликовних уметности)

или biblioteka.tvrdjava@gmail.com (за библиотечки фонд Департмана музичке уметности)

• У библиотеку студенти улазе појединачно, само ради преузимања или раздуживања публикација.
  • Коришћење простора читаонице до даљњег није могуће.

• Студентска служба:
  • Препоручује се студентима да и даље своје захтеве упућене студентској служби шаљу електронском поштом у било које време или да се обрате телефоном у току редовног радног времена (радним даном од 8 до 15 часова).
  • Студентска служба ће бити отворена за рад са студентима сваког радног дана од 9 до 13 часова, путем шалтера студентске службе, а по потреби дозвољаваће се појединачни улазак студената.

За време боравка у згради Академије уметности студенти су у обавези да се придржавају следећег:

• Ношење заштитних маски (тако да маска прекрива уста, нос и браду) обавезно је током боравка у објектима Академије.
  • Употребљене маске одлагати искључиво у канте обележене за хигијенско одлагање отпада
  • При уласку у зграду Академије обавезан је пролазак кроз дезобаријеру (у трајању 3-5 секунди) која је постављена на улазним вратима.
  • Избегавати поздрављање руковањем и љубљењем, а са саговорницима одржавати раздаљину од најмање два метра.
  • Дезинфекција руку обавља се при уласку у зграду и непосредно пре уласка у учионицу. Распршивачи са дезинфекционим средством налазе се на улазима код портирнице, као и у ходницими.
  • Сви студенти треба да прате своје стање и да у случају појаве било каквих тегоба/симптома који указују на респираторну инфекцију, односно СОVID-19 (повишена телесна температура, кашаљ, краткоћа даха, отежано дисање, губитак чула мириса и укуса), одмах предузму мере изолације, не долазе на Академију уметности, потом се јаве изабараном лекару у дому здравља по процедури која важи за све грађане са сумњом на СОVID-19. Обавестити о случају затим и Академији уметности, руководиоца службе заштите, безбедности и здравља на раду, Дејана Ратковицу на број 063/414-394.
  • Топломери за студенте се налазе у портирницама како би студенти могли  да измере телесну температуру.
  • Прозори у учионицама и кабинетима за време одржавања испита, вежби и сл. држе се отвореним. Није дозвољено коришћење вештачке вентилације.
  • У салама и учионицама места се попуњавају тако да сваки други ред остаје празан, две столице остају празне између студената, у циљу обезбеђивања физичке дистанце од 2 метра.
  • Задржавање у згради Академије пре и после полагања испита или надокнаде вежби није дозвољено. У зграду се улази 10 минута пре испита, а излази одмах по завршетку испита.
  • Кантина неће радити до даљњег.
  • Апелујемо на студенте да се и на просторима испред објеката Академије уметности придржавају прописаних превентивних мера.

Захваљујемо се свим студентима што поштују нови начин рада у објектима Академије, прописане епидемиолошке мере и одговорно воде рачуна о споственом и туђем здрављу.

Напомена: Препоруке су подложне изменама у зависности од промене епидемиолошке ситуације, о чему ће студенти бити благовремено обавештени.

Нови Сад, 12.05.2020.