01-03.12.2023.
Мултимедијални центар Академије уметности Нови Сад
Српско народно позориште

Фестивал студентског позоришта Академије уметности Нови Сад

Фестивал студентског позоришта у организацији Академије уметности Нови одржаће се од 01 – 03. децембра 2023.

Свечано отварање фестивала биће уприличено првог дана фестивала, у петак, 01. децембра 2023. у Мултимедијалном центру Академије уметности Нови Сад са почетком у 17 часова, а претходно истог дана биће отворена изложба фотографија Фестивала студентског позориште у Галерији Академије уметности Нови Сад са почетком у 16 часова.

Академија уметности Нови Сад ће са својим глумачким класама на српском и мађарском језику, угостити седам академија драмских уметности из региона, међу којима су академије из Словачке, Словеније, Хрватске, Београда, Босне и Херцеговине, Македоније и Црне Горе.

Представе ће се одржати у Мултимедијалном центру на Академији уметности Нови Сад, као и у Српском народном позоришту на сцени „Пера Добриновић“ и на Камерној сцени.

Фестивал студентског позориште подржан је од стране:
– Министарства културе Републике Србије,
– Покрајинског секретаријата за културу, јавно информисање и односе с верским заједницама,
– Градске управе за културу Града Новог Сада

Програм фестивала можете погледати ОВДЕ.

Улаз на све представе је слободан.