brian arnold book cover

Фото кабинет
Косовска 33

Представљање књиге „Историја фотографије у Индонезији“ уредник Брајан Арнолд

Позивамо вас на представљање капиталног издања „A History of Photography in Indonesia: From the Colonial Era to the Digital Age“ о којој ће говорити њен аутор и уредник, господин Брајан Арнолд.

Представаље књиге одржаће се у среду, 06. марта 2024. у Фото кабинету у објекту Академије уметности који се налази у Косовској 33 са почетком у 11 часова.

Књига је збирка есеја у заједничком издању Afterhours Books и Amsterdam University Press. Обједињени есеји представљни у књизи прате развој фотографије у Индонезији од њене ране употребе од стране холандске колонијалне владе до данашњег доба.

Брајан Арнолд је професор фотографије на Итака колеџу (Ithaca College) у Њујорку, као и предавач на Корнел Универзитету (Cornell University).

Фотограф је и аутор уметничких радова који се налазе у бројним колекцијама у свету.

Више о аутору можете погледати на сајту: https://www.briancarnold.com/