Ученик Треће београдске гимназије Страхиња Тривковић, победник финала националног такмичења из енглеског језика

так

Победник финала националног такмичења из енглеског језика Појас и пут на тему “Artificial intelligence, a blessing or a curse?” је Страхиња Тривковић, ђак трећег разреда Треће београдске гимназије.

Страхиња ће на светском такмичењу које ће се одржати у Кини од 11. до 14. октобра представљати нашу земљу.

Светско такмичење 21st Century Cup је такмичење из енглеског језика намењено љубитељима јавног наступа широм света које је 1996. године иницирала Чајна дејли.

Ове године се код нас организује по трећи пут у организацији Академије уметности Нови Сад, а у сарадњи са партнерима из Кине 21st Century Cup.

На такмичењу су учествовали ђаци и студенти, а оцењивао их трочлани жири у саставу академских професора Универзитета у Новом Саду, као представник диркетор Института Појас пут Републике Србије.

Прошле године кандидат из Србије, Алекса Радојчић студент Правног факулета Универзитета у Београду освојио је четврто место које је одржано у онлине формат због пандемије Корона вирусом.