Програм резиденција Cité internationale des arts у Паризу

Програм резиденција
Француски институт
Нови Сад

Француски институт упућује позив за кандидатуре за 2018. годину за програм резиденција  Cité internationale des arts у Паризу. Овај програм односи се на професионално ангажžоване уметнике који жžеле да развијају пројекте и стварају у Паризу током периода од три или шест месеци, у сарадњи са једним или више партнера из области културе.

Дисциплине:
– архитектура / пејзаžна архитектура / урбанизам
– визуелне уметности, дизајн, графицки дизајн, уметницки занати
– сценске уметности, улицна уметност/луткарство
– дигитална уметност
– стрип, књиžевност/књиžевност за младе
– филм / анимација / ауторски документарни филм
– кустоски пројекти
– класицна и савремена музика, популарна музика, филмска музика и музика за видео игре

Кандидатуре за уметнике из Србије морају бити достављене најкасније до 22. септембра 2017. године Француском институту у Србији (ifs@institutfrancais.rs)

Више информација ОВДЕ.