Oснивачка конференција Алијансе универзитета и уметничких Универзитета – Alliance of the Universities of Artistic Education (UNIART)

UniArt telop

Oснивачка конференција Алијансе универзитета и уметничких Универзитета
Alliance of the Universities of Artistic Education (UNIART)

У периоду од 27. до 29. октобра 2021. биће одржана оснивачка конференција Алијансе универзитета и уметничких Универзитета – Alliance of the Universities of Artistic Education (UNIART). Чланице Алијансе су представници Универзитета из региона, Европе и из Кине који у својим образовним системима имају уметничко образовање. Алијанса UNIART ће за циљ имати интегрисање сазнања у оквиру иновација у пољу уметничког високог образовања и реализује се у оквиру Кина – CEEC (Кина и 16 централно европских земаља иницијативе).

Оснивање Алијансе је иницирано од стране Академије уметности Универзитета у Новом Саду у сарадњи са Асоцијацијом за едукативну размену између Кине и Србије. Алијанса ће деловати као спој између различитих Универзитета и имаће за циљ унапређење комуникације и сарадњу својих чланица. Такође, Алијанса ће бити платформа за интензивнију сарадњу у оквиру уметничких истраживања као и за академску размену.

Чланице Алијансе које ће учествовати на тродневној конференцији су: Академија уметности Нови Сад Универзитета у Новом Саду, Академија уметности Универзитета у Бања Луци, БиХ, Факултет драмских умјетности Универзитета Црне Горе, Академија сценских умјетности Универзитета у Сарајеву, БиХ, Факултет уметности и дизајна Универзитета у Темишвару, Румунија, и партнерски Универзитети из Кине: Communication University of China Beijing, Central Academy of Drama Beijing, Shanghai Theater Academy, Southeast University Nanjing, Hebei Academy of Fine Arts Shijiazhuang, Shandong Normal University Jinan i Shandghai Film Academy – Shanghai University.