Програм студената Академије уметности Нови Сад у Градској концертној дворани поводом обележавања Дана Града Новог Сада

Недеља, 04. фебруар 2024. у 20.00
Градска концертна дворана
Улаз је бесплатан.

Поводом обележавања Дана Града Новог Сада, 04. фебруара у Градској концертној дворани са почетком у 20 часова у склопу манифестације „Осети дух Новог Сада“ биће уприличен програм где ће се представити студенти Академије уметности Нови Сад са Департмана ликовних и примењених уметности, Департмана музичке уметности и Департмана драмских уметности.

У Фоајеу Градске концертне сале биће изложени радови студената Департмана ликовних и примењених уметности са Катедре за графичке комуникације.

Студенти прве године глуме на мађарском у класи Маргарета Табороши, доцент и Ервин Палфи, самостални стручни сарадник добили су задатак да омиљену песму, с којом се идентификују и која највише говори о њиховом тренутном унутрашњем стању, претворе у покрет. Изабране песме припадају поезији класичних и савремених мађарских песника. Кроз дату структуру и инструкције студенти су имали кореографску етиду, коју су саставили у једну комплетну кореографију.

Студенти треће године глуме на српском језику у класи проф. Бориса Лијешевића и четврте године глуме на српском језику у класи проф. Никите Миливојевића извешће композиције из познатних мјузикла који су припремили др др ум. Агота Виткаи-Кучера, редовни професор, др ум. Горан Стргар, самостални стручни сарадник, клавирска сарадња: Давид Клем, самостални стручни сарадник.

Са Департмана музичке уметности представиће се студенти студијског програма Етномузикологија и студенти студијског програма Извођачке уметности.

Детаљан програм можете погледати ОВДЕ.

Програм је организован уз подршку Туристичке организације Града Новог Сада и Градске концертне дворане.

Улаз је бесплатан.