Свечано отворено Девето Светско бијенале студентске фотографије

Свечано отворено Девето Светско бијенале студентске фотографије

Проф. Синиша Бокан, декан Академије уметности Нови Сад свечано је данас у Галерији Академије уметности отворио Девето Светско бијенале студентске фотографије.

Бијенале у организацији Катедре за фотографију Департмана ликовних и примењених уметности Академије уметности Нови Сад носи два префикса – светско и студентско. Оба носе одредницу која одређује карактер Бијенала. Оно је „шаролико“ и узбудљиво јер доноси варијететет различитих култура, визура, обичаја, карактера итд. Поврх свега оно обједињује класичну (аналогну) и дигиталну фотографију, документаризам и колаж, појединачну фотографију и серију, концепт и жанровску фотографију.

Фотографија: Митар Симикић, стручни сарадник, Катедра за фотографију

опис текст