Четвртак, 21.12.2023. у 20.00
Ректорат Универзитета у Новом Саду

A-фест: Концерт проф. Милана Миладиновића, клавир

У оквиру А-фест музичког фестивала Департмана музичке уметности биће одржан концерт проф. др ум. Милана Миладиновића, клавир у четвртак, 21.12.2023. у Амфитеатру Ректората Универзитета у Новом Саду са почетком у 20 часова.

Програм: Шопен, Лист

Милан Миладиновић је ванредни професор и шеф Катедре за клавир на Академији уметности у Новом Саду. Редовне и магистарске студије клавира завршио је на AУНС у класи проф. Светлане Богино. Дипломирао је клавир и на Universität der Künste у Берлину у класи проф. Фабио Бидинија и докторирао на ФМУ у Београду под менторством проф. Александра Сердара.

Похађао је мајсторске курсеве клавира код многих врхунских пијаниста и педагога и учествовао је на престижним музичким фестивалима Piano Summer in New Paltz (САД); International Keyboard Institute and Festival New York (САД); Будва Град театар, НИМУС, НОМУС, БЕМУС и А-ФЕСТ. Лауреат је бројних домаћих и интернационалних такмичења. Добитник је стипендија: Краљевског дома Карађорђевића, стипендије Краљевине Норвешке, стипендија Јамаха. Такође, добитник је и престижне немачке стипендије ДААД.

Поред честих наступа у најзначајнијим дворанама у Србији и Црној Гори наступао је и у Италији, Аустрији, Енглеској, Немачкој, Русији, САД-у, Норвешкој, Грчкој, Израелу, Холандији, Исланду и Бразилу. Често држи и реситале – предавања на српском и енглеском језику.

Наступао је са: Нишким симфонијским оркестром, Новосадским камерним оркестром, Оркестром АУНС, Војвођанском филхармонијом, Израелским симфонијским оркестром. Наступао је са следећим диригентима: Анатолиј Новицки, Бундит Унгрангсе, Клаудио Вандели, Андреј Бурсаћ, Менди Родан, Волфганг Цајпек, Весна Шоуц. Сарађивао је у камерним ансамблима са: Александром Тасићем, Драганом Ђорђевићем, Мајом Богдановић, Дејаном Млађеновићем, Драганом Југовић дел Монако, Марином Милић Радовић, Гудачким квартетом ТАЈЈ, Марком Јосифоским, Робертом Лакатошем…Снимао је за бројне радио и ТВ станице. Његови студенти освојили су преко 50 награда на значајним међународним такмичењема.