Обележен 48. рођендан Академије уметности Нови Сад

21. април 2022. у 10.00
Мултимедијални центар
Академија уметности Нови Сад

Доделом захвалница институцијама и поједицима за успешну сарадњу, наградом „Хиљаду зато“ Фонда „Nomen est omen – Dobanovački“, наградама Уметничке ливнице „Станишић“ и пригодним уметничким програмом Академија уметности Нови Сад прославила је свој 48. рођендан.

Проф. Синиша Бокан, декан Академије уметности Нови Сад уручио је захвалнице за успешну сарадњу представницима инситутција и појединцима: Српском народном позоришту, Инситуту за јавно здравље Војводине, Градској управи за имовину и имовинско правне послове, Заводу за заштиту споменика културе Града Новог Сада, Музичкој омладини Нови Сад и проф. Роберту Турини, бившем декану Конзерваторијума „Ђузепе Тартини“ у Трсту.

Мр Бранислав Добановачки, професор у пензији присутнима је представио Фонд „Nomen est omen – Dobanovački“, а проф. Атила Капитањ, шеф Катедре за графичке комуникације Департмана ликовних уметности и председник Управног одбора Фонда уручио ја награду „Хиљаду зато“ Саболчу Вашу.

Награду Уметничке ливнице „Станишић“ за претходне две школске године добили су студенти вајарства Аника Куњадић и Стефан Ковачић.

У оквиру свечаности наступили су студенти друге године Глуме на српском језику у класи проф. Никите Миливојевића, Јелене Ђулвезан Милковић, сам. стр. сар. и Момчила Миљковића, виши стр. сар. и квартет саксофона који чине студенти Драшко Кораћ, Никола Бошковић, Настасја Пекез и Матеја Блажић.

Програм је водио Милан Новаковић, сам. стр. сар. на Катедри за глуму Департмана драмске уметности.