Scroll Top

МАСТЕР СТУДИЈСКИ ПРОГРАМ КОНЗЕРВАЦИЈА И РЕСТАУРАЦИЈА – ДРУГИ УПИСНИ РОК

fb akademija 2 master

Предаја докумената за други уписни рок за мастер студијски програм Конзервација и рестаурација је 17.10.2024.

Програм мастер академских студија Конзервација и рестаурација дела ликовне и примењене уметности на Академији уметности у Новом Саду акредитован је у трајању од 4 семестра и са обимом од 120 ЕСПБ. Настава се изводи у сарадњи Академије уметности, Природно – математичког факултета у Новом Саду и институција заштите културног наслеђа за практични део наставе.

Програм има за циљ формирање стручњака конзерватора-рестауратора дела ликовне и примењене уметности који разумеју историју, теорију и филозофију заштите културног наслеђа, поседују комбинована знања из области уметности, друштвено – хуманистичких наука и природних наука и технологије. Способни су да планирају и изведу конзерваторско – рестаураторски третман, да сарађују са сродним стручњацима из других области и имају критичку свест о процесима заштите и презентације културног наслеђа и улоге конзерватора – рестауратора у њима.

Конзерватору – рестауратору је неопходна комбинација академских знања и практичних вештина. Да би се постигао овај циљ, у обавезном делу студијског програма су избалансирани садржаји везани за теорију и филозофију заштите културног наслеђа, уметничке технике и материјале, методе и технике конзервације, као и природне науке примењене у конзервацији, кроз које студенти стичу напредна знања и ширину у сагледавању области заштите културног наслеђа. Кроз изборну наставу студенти се усмеравају ка специфичним уметничким техникама и конзерваторским проблемима, а кроз учествовање у конзерваторским пројектима добијају неопходно искуство, сигурност и вештину. Програм се одвија у сарадњи Академије уметности У Новом Саду, Природно – математичког факултета у Новом Саду, Галерије Матице српске, Покрајинског завода за заштиту споменика културе и других установа заштите културног наслеђа, са нагласком на савременом, мултидисциплинарном и тимском раду.

Стицањем знања о вредностима и ризицима по културно наслеђе у савременом друштву, студент је оспособљен да допринесе очувању културног наслеђа као националног ресурса од изузетног значаја и да осмишљава и спроводи акције повећања друштвене свести и одговорности за његово очување.

Професори и сарадници у области конзервације и природних наука су:

др Даниела Королија Црквењаков, редовни професор
др Дубравка Ђукановић, редовни професор
др Слободан Гаџурић, редовни професор
Др Драган Радновић, редовни професор
Др Сања Белић, ванредни професор
Др Оливера Клисурић, редовни професор
Др Марина Павловић, доцент
Мр Вања Јовановић, доцент
Мср Жељка Деспотовић, виши стручни сарадник
Др.ум. Данило Вуксановић,

Сличне вести

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.