Scroll Top

Биографије наставници Ликовни

Katedra za slikarstvo

Biografija []

Dragan Matić (1966) je diplomirao slikarstvo na Akademiji umetnosti u Novom Sadu 1991. godine gde je i magistrirao slikarstvo 2000. godine. Zaposlen je na Akademiji umetnosti u Novom Sadu kao redovni profesor. Umetnički rad obuhvata medij slikarstva, ready-made, digitalnu fotografiju, video, performans, elektronski zvuk. Član je umetničkih grupa Multiflex i Happy Trash Production. Izlagao je samostalno i kolektivno na većem broju izložbi u zemlji i inostranstvu.

Bosiljka Zirojević Lečić (1971. godina, Novi Sad). Diplomirala na Akademiji umetnosti u Novom Sadu 1994. godine, odsek Slikarstvo. Postdiplomske studije, odsek Slikarstvo, završila na istoj Akademiji 2000. godine. Redovni profesor na Akademiji umetnosti u Novom Sadu, uža oblast Slikarstvo. Član udruženja ULUV-a i ULUS-a od 1995. godine. U okviru grupe „“Multiflex““ sarađuje sa drugim umetnicima u realizaciji multimedijalnih umetničkih projekata. Od 1992. godine izlagala je na preko 120 kolektivnih izložbi, u zemlji i inostranstvu (Srbija, Poljska, Hrvatska, Švedska, Italija, Kina, Nemačka, Japan, Velika Britanija, Švajcarska, Austrija…). Izlagala na 20 samostalnih izložbi, dobitnik je više nagrada za umetnički rad. Koordinator je nekoliko projekata iz oblasti likovne umetnosti i edukacije.

Goran Despotovski, (1972, Vršac). Diplomirao je na Višoj školi likovnih i primenjenih umetnosti u Beogradu (1995); na Akademiji umetnosti u Novom Sadu završio je osnovne akademske (1999) i magistarske studije slikarstva (2003), i stekao zvanje: Doktor umetnosti – Likovne umetnosti (2018). Na istoj akademiji je i zaposlen (od 2004). Izabran je u zvanje redovnog profesora, za užu umetničku oblast Slikarstvo (od 2019). Predsednik je Saveza udruženja likovnih umetnika Vojvodine (od 2017). Izlagao je na šezdeset i tri samostalne i na više kolektivnih izložbi u zemlji i inostranstvu. Višestruko je nagrađivan iz oblasti likovnih umetnosti. Autor je više projekata u okviru AUNS: Razlike (2005–), Slika (2011–), Knjiga (2016), Prostor digitalne slike (2016), Kôd u umetnosti (2021) i projekata u okviru SULUV: SMIC. pokretna forma  (2019–), Pomeraj u kôdu (2021–) i dr. Živi i radi u Novom Sadu.

Vidoje Tucović rođen je 1968. godine. Diplomirao je 1994. godine na Akademiji umetnosti, odsek slikarstva. Magistrirao je 2000. godine sa tezom Oblikovanje znaka. Dobitnik je godišnje nagrade za slikarstvo Akademije umetnosti. Studijski boravio u Parizu 2002. godine. Član je SULUV-a od 1996. godine. Član je grupe Urban district 16-11 od 2007. godine.
Docent je na Katedri za slikarstvo od 2002. godine. Izlagao je na dvadeset i tri samostalne izložbe: Grčka – izložba slika, Ženeva -izložba slika, Lozana – izložba slika, Berlin – izložba slika, Beograd- izložba slika, Ohrid – Izložba slika, Novi Sad – izložba slika. Učestvovao na preko sto kolektivnih izložbi u zemlji i inostranstvu. Oslikao je više crkava u zemlji i regionu (Grčka, Makedonija, Srbija, Bosna i Hercegovina), kao i ikonostosa i mozaika. Autor nekoliko murala.

Lidija Marinkov Pavlović (1972, Zrenjanin). Diplomirala je na Akademiji umetnosti u Novom Sadu 1996. godine na odseku za slikarstvo. Postdiplomske studije, u klasi profesora Jovana Rakidžića, završila je na istoj akademiji 2001. godine. Od 1997. godine zaposlena je na Akademiji umetnosti u Novom Sadu a od 2011. radi kao docent na Katedri za slikarstvo. Član je ULUV-a i ULUS-a. Oblasti istraživanja: slikarstvo, digitalna slika, prošireni mediji. Više puta je nagrađivana: 1995. Nagrada za slikarstvo Akademije umetnosti u Novom Sadu; 1999. Nagrada za slikarstvo na 28. novosadskom salonu; 2000. Nagrada-pohvala za instalaciju na 4. jugoslovenskom bijenalu mladih u Vršcu; 2006. Nagrada-pohvala na Likovnom salonu 30h30 u Zrenjaninu. Izlagala je na četrnaest samostalnih i na oko osamdeset kolektivnih izložbi u zemlji i inostranstvu.

Rođena je 1976. u Beogradu. Diplomirala je na Akademiji umetnosti u Novom Sadu 1999. godine, na odseku za slikarstvo u klasi profesora Milana Blanuše. Postdiplomske studije završila je 2001. godine na istoj akademiji. Doktorirala je 2009. godine na interdisciplinarnim studijama Univerziteta umetnosti u Beogradu, Grupa za teoriju umetnosti i medija, kod mentorke prof. dr Nevene Daković. Član je ULUS-a. Zaposlena je na Akademiji umetnosti u Novom Sadu kao viši stručni saradnik na Katedri za slikarstvo. Profesionalna orijentacija: slikarstvo, multimedijalni projekti, teorija umetnosti. Priredila je osamnaest samostalnih izložbi (Beograd, Novi Sad, Čačak i dr.) i učestvovala na brojnim grupnim izložbama i umetničkim projektima u zemlji i inostranstvu. Dobitnica je više nagrada iz oblasti slikarstva.

Biografija []

Ana Vrtačnik rođena je 1991. godine u Sarajevu. Osnovne i master studije slikarstva završila je pod mentorstvom prof. Vlade Rančića na Akademiji umetnosti u Novom Sadu. 2016. godine dobija stipendiju za letnju akademiju u Salzburgu kod prof. Varde Kaivano, a 2017. godine rezident je programa “Red Gate” u Pekingu. Od 2017. godine radi kao stručni saradnik na katedri za slikarstvo na Akademiji umetnosti u Novom Sadu. Od 2010. godine aktivno učestvuje na više od šezdest izložbi u zemlji i inostranstvu (Kina, Švajcarska, Belgija, Danska, Austrija, Sjedinjene Američke Države, Portugal, Brazil, Kanada, Španija…).
Do sada je osvojila nekoliko nagrada iz oblasti umetnosti (nagrada fondacije “Mali Princ““, Nagrada Univerziteta u Novom Sadu za vrhunske rezultate u umetnosti, godišnja nagrada Akademije umetnosti za najbolji rad iz discipline slikanje, nagrada fondacije “Milivoj Nikolajević”, prva nagrada za pozorišni plakat na 58. Sterijinom pozorju, nagrada Egzit fondacije…).

Biografija []

Katedra za vajarstvo

Slavko Živanović rođen je 1961. godine u Perlezu. Diplomirao je na Fakultetu likovnih umetnosti u Beogradu, na Odseku za vajarstvo, u klasi prof. Nikole Jankovića, 1990. godine. Iste godine upisao je postdiplomske studije kod prof. Vladimira Komada.
Član je Udruženja likovnih umetnika Srbije od 1989. godine
Od 2004. godine zaposlen je na radnom mestu samostalnog stručnog saradnika za predmet Vajanje sa tehnologijom, na Katedri za vajarstvo, Likovnog departmana Akademije umetnosti u Novom Sadu.
Oblast njegovog interesovanja i istraživanja podrazumeva upotrebu širokog dijapazona materijala prilikom izrade skulptura, kako u tehnološkom, tako i u poetskom smislu. Radi na materijalu za priručnik (udžbenik) Vajarske tehnologije. Vođa je i realizator projekta Studentski seminar skulpture u kamenu. Organizator je Međunarodnog simpozijuma skulpture u kamenu Šumadija granit.
Značajnije izložbe: samostalna izložba skulptura na Kolarčevom narodnom univerzitetu u Beogradu, Prostor 91, učešće na japanskom bijenalu umetnosti u Ube-u, učešće na svetskoj izložbi umetnosti Artiade u Atini, učešće na Međunarodnim simpozijumima skulpture Terra u Kikindi, Bor – Bakar i Mermer i zvuci u Aranđelovcu.

Biografija []

Biografija []

Biografija []

Rođena 1989.god. u Beogradu. Završila je master akademske studije Fakulteta likovnih umetnosti u Beogradu, odsek vajarstvo, u klasi profesora Dušana Petrovića. 2019. doktorirala na Fakultetu likovnih umetnosti u Beogradu. Od 2017. radi kao docent na katedri za vajarstvo Akademije umetnosti u Novom Sadu. Član je ULUS-a i ULUV-A. Samostalno izlaže od 2003. godine, učesnik je brojnih likovnih konkursa i grupnih izložbi. Dobitnik je nagrade za skulpturu u materijalu SO Savski Venac, Beograd 2012,2013,2014.godine.

Literatura:
– Milivoj Miško Pavlović: „Likovna kultura 6“, udžbenik za šesti razred osnovne škole, „BIGZ“,Beograd 2019.godine.
– Biljana Popović, Ljiljana Novković: „Likovna kultura 2“, udžbenik za drugi razred osnovne škole, „Gerundijum“, Beograd 2019.godine.
– Nikola Šuica: „TOTALNO PREDANJE““, tekst u katalogu, Zadužbina „Ilija M. Kolarac“,Beograd, 2016.godine.“

Biografija []

Biografija []

Biografija []

Katedra za grafiku

Biografija []

Do 2000. godine najčešće se pojavljivao sa izložbama grafike. Nakon 2000. realizovao više multimedijalnih radova: „Ram za apokalipsu“ (Galerija Haos u Beogradu). „Govori srpski da te ceo svet razume“ (Umetnički paviljon, Cvijeta Zuzorić u Beogradu), „Beogradski portal“ (Muzeju grada, Ljubljana), „Beogradski zid“ (Grafički kolektiv, Beograd), „Srpski umetnik čeka švedsko sunce“ (FORMVERK asocijacija, Eskilstuna), „Zatvor i Zatvorenici“ (BIBLIOTEKA – Otvorena knjiga Balkana, Čačak), „Skopski zid“ (Muzej grada, Skoplje), „Tišina“ (Čifte amam, Skoplje). „HETERONIMUS“ (Galeriji ULUS, Beogradu). Poslednje decenije zajednički izlaže sa Vanom Urošević: „Le cadavre exquis“ (Solun), „Uporedna povest o jednoj kući, jednom remek delu …“ ( Beograd); „EVOCATIVE IMPACT“, Gallery MC, New York; „Davidov greh“, Kuća legata Beograd…

Biografija []

Biografija []

Biografija []

Maja Simić (Kikinda, 1975), diplomirala je 2002. godine na Fakultetu likovnih umetnosti u Beogradu na Odseku za grafiku, gde je i magistrirala 2005. godine. Od 2001. godine izlaže na preko 140 kolektivnih i 13 samostalnih izložbi u zemlji i inostranstvu. Bavi se digitalnom grafikom, fotografijom i video radom. Član je Grafičkog kolektiva i ULUS-a. Dobitnica je više profesionalnih nagrada i priznanja uključujući Veliki pečat Grafičkog kolektiva (Beograd, 2015) i nagradu Kontrast na Prvom internacionalnom trijenalu digitalne grafike (Friburu, Švajcarska, 2014). Među njenim značajnijim samostalnim izložbama su Korpus (Narodni muzej, Kikinda, 2019), Otisak duše (Likovna galerija, Kulturni centar Beograd, 2016), Antropometrije (Prodajna galerija Beograd, 2016), Stolovi (Nordens Ljus Galerija, Stokholm , Švedska, 2004) i Brak, Panorama format i Australija u Galeriji Grafički kolektiv (2003, 2008, 20013). Govori nemački i engleski i služi se francuskim jezikom.

Biografija []

Biografija []

Biografija []

Katedra za crtanje

Biografija []

Biografija []

Miloš D. Vujanović rođen 6. 5. 1965. Mesto i država rođenja: Podgorica, Crna Gora. Od 2016. redovni profesor na predmetu Anatomsko crtanje na Akademija umetnosti u Novom Sadu. Od 2011. predaje Crtanje za animaciju i vizuelne efekte i Storyboard na FTN, Novi Sad. Osnovne studije na Univerzitetu u Novom Sadu, Akademija umetnosti, Novi Sad, studijski program Slikanje, upisao 1986., a završio 1991. Magistarske studije na Univerzitetu u Novom Sadu, Akademija umetnosti, Novi Sad, studijski program Crtanje, sa temom Simboli i neuzročne dimenzije završio 2000.
Doktorske umetničke studije na istoj akademiji završio 2018. godine sa radom pod nazivom Analiza kognitivnog viđenja kao metod likovne rekonstrukcije. Ima preko 100 samostalnih, kolektivnih i grupnih izložbi, filmova i komercijalnih projekata u zemlji i inostranstvu.
Dobitnik je više priznanja, nagrada za umetnički i pedagoški rad.
Član je SULUVA-a i ULUS-a

Biografija []

Biografija []

Magistar umetnosti crtanja, rođena je 13. 09.1973. godine u Gornjem Milanovcu. Diplomirala je na Akademiji umetnosti u Novom Sadu, na grupi za grafički dizajn, 1998. a magistrirala je takođe, na AUNS, na grupi za crtanje, 2002. Realizovala je 20 samostalnih izložbi/projekata, kao i preko 150 kolektivnih izložbi, učesnik je i rukovodilac 10 umetničkih projekata.
Publikacije: ZBORNIK RADOVA AKADEMIJE UMETNOSTI / 1 broj 2013. (link: https://akademija.uns.ac.rs/wp-content/uploads/2017/05/zbornik-radova-auns-2013.pdf); „“Atlas 2″“ – Atlas likovnih umetnika i umetnika primenjenih umetnosti i dizajnera Srbije 2, autor: Slobodan Maldini, 2019.
Od 2018. godine, autor je projekta „Crtež – Polje ličnog-intimnog traga-nja / dnevnika“, u oviru programa saradnje Kulturnog centra Lab i Akademije umetnosti u Novom Sadu, ali i, drugih, potencijalnih Univerziteta (FPU BG), u cilju podrške i podsticaja za umetničkim stvaralaštvom i prezentacijom radova studenata/promovisanja i studenata drugih Univerziteta.

Biografija []

Mr Jasna Gulan Ružić, radi na Akademiji umetnosti u Novom Sadu kao docent na predmetu crtanje sa tehnologijom. Završila je osnovne i magistarske studije na istoj Akademiji na katedri za grafiku. Njena polja istraživanja su crtež, grafika, slikarstvo, psihoanaliza umetnosti, konzervacija i restauracija. Aktivno izlaže već 20 godina i dobitnik je više nagrada za svoj umetnički rad. Član je SULUV-a, Grafičkog kolektiva Beograd, Društva konzervatora Srbije, Međunarodnog saveta za spomenike i spomeničke celine – ICOMOS i CERIP-a. Saradnik je Instituta za filozofiju i interdisciplinarne studije, Novi Sad gde vodi predmet Psihoanaliza umetnosti. Od 2004. do 2019. godine bila je zaposlena u Pokrajinskom zavodu za zaštitu spomenika kulture u Petrovaradinu kao slikar konzervator, gde je učestvovala u preko 40 projekata vezanih za istraživanje, konzervaciju i restauraciju pokretnog i nepokretnog kulturnog nasleđa u Srbiji, Hrvatskoj, Rumuniji i Mađarskoj.

Biografija []

„Od 1999. godine učestvuje u produkciji kako umetničkih tako i komercijalnih, multimedijalnih, audio/vizuelnih sadržaja. Objavljivan i nagrađivan autor u o blasti grafičkog dizajna, filma, video produkcije, digitalne slike, novih likovnih medija. Samostalno izlagao crteže, slike, grafike, multimedijalne sadržaje u galerijama sa umetničkim savetom. Učesnik slikarskih kolonija, lend art projekata, grupnih izložbi u polju grafike, fotografije, slikarstva, crteža, novih medija. Učesnik na međunarodnim festivalima kratkog metra. Objavljivan kompozitor i instrumentalista. Osnovne i master studije završio na Akademiji umetnosti u Novom Sadu, doktorand AUNS. Članstvo u s trukovnim udruženjima: SULUV, UPIDIV.“

Biografija []

Rade Tepavčević, rođen u Vrbasu 1994, završio je osnovne i master akademske studije slikarstva na Akademiji umetnosti u Novom Sadu. Nakon završenih master studija upisuje doktorske studije na istom fakultetu. Trenutno je zaposlen na Akademiji umetnosti u Novom Sadu kao stručni saradnik na katedri za crtanje. Aktivno učestvuje na samostalnim i grupnim izložbama. Dobitnik je nekoliko nagrada iz oblasti likovnih i primenjenih umetnosti.

Katedra za fotografiju

Biografija []

Biografija []

Rođena 1971. godine u Novom Sadu. Magistrirala na Akademiji za film i televiziju (FAMU) u Pragu – odsek fotografija. Od 2001. do 2015. godine radila kao urednik u časopisu za kulturu fotografije – ReFoto. Bila je umetnički direktor u galeriji Artget, Kulturnog centra Beograda za sezonu 2016. Redovno drži predavanja o vizuelnom jeziku fotografije i učesnik je brojnih panel diskusija u okviru festivala, radionica i kongresa posvećenih fotografiji.
Do sada je objavila preko tri stotine tekstova u časopisu Refoto, katalozima izložbi, knjigama, novinama… Bila je dugogodišnji član nacionalnog selektorskog tima na festivalu Rovinj-Photodays i predstavnik Srbije u evropskom projektu „Transeurope“ u Atini, posvećenom savremenoj fotografiji.
Njen fotografski rad posvećen je subjektivnom istraživačkom radu u pejzažu i urbanim prizorima, a posebno je zanimaju mogućnosti instalacije umetničkog rada u prostoru. Od 2018. godine je na doktorskim studijama na likovnom departmanu.

Biografija []

Biografija []

Biografija []

Biografija []

Katedra za nove likovne medije

Biografija []

Biografija []

Biografija []

Biografija []

Biografija []

Biografija []

Sunčica Pasuljević Kandić je medijska umetnica, nezavisni kustos i kulturni radnik. Završila je master iz oblasti novih likovnih medija i izlagala je širom Srbije, Italije, Španije, BiH i Finske. Od 2013. godine aktivna je u polju internacionalne nezavisne kulturne scene u oblasti savremenih digitalnih tehnologija i novih medija. Sfera interesovanja su joj hibridne prakse, odnos umetnosti, tehnologije i nauke, vizuelna i jezička semiotika, psihogeografija. Član je Udruženja alumnista WBAA – Zapadnog Balkana čiji je cilj uspostavljanje foruma za razmenu informacija i dobrih praksi za promovisanje programa Erasmus+ i drugih mogućnosti mobilnosti, kao i osnaživanje mladih u potrazi za uspešnim zapošljavanjem.

Biografija []

Katdra za grafičke komunikacije

Biografija []

Biografija []

Biografija []

Simonida Todorović je rođena 30.07.1973. god. u Novom Sadu. Diplomirala je 1998. , a magistrirala 2005. godine iz umetničke oblasti grafički dizajn na Akademiji umetnosti u Novom Sadu. Pedagoškim radom bavi se od 1998. godine, a trenutno je zaposlena na Akademiji umetnosti u Novom Sadu na modulu grafički dizajn. Značajnija dela: Vizuelni identitet, “Institut za građevinarstvo”, Univerzitet u Novom Sadu, 2004. god. ; Promotivni materijal i animacija, “Glumac jednako – nejednako lutka”, 2005. god. ; Dizajn tipografija, “Akcidenična ćirilična forma Šrafur”, 2012. god. , “Tipografska forma Simonaserif”, 2013. god. , “Tipografska forma Simonabraš”, 2014. godine. Značajnije nagrade: Prva nagrada za vizuelni identitet manifestacije “Šekspir fest” , UPIDIV, Novi Sad, 1997. god. ; Prva nagrada za projekat pozorišnog plakata “Romeo i Julija”, SNP, Novi Sad, 1998. god. ; Zlatna forma za delo “Glumac jednako – nejednako lutka”, UPIDIV, Novi Sad, 2006. godine.

Dejana Prnjat je diplomirala na Odseku za organizaciju scenskih i kulturno umetničkih delatnosti Fakulteta dramskih umetnosti Univerziteta umetnosti u Beogradu. Magistrirala je na Odseku sociologije kulture i kulturne politike Fakulteta političkih nauka Univerziteta u Beogradu, gde je i doktorirala na Smeru za novinarstvo i komunikologiju. Posledoktorsko usavršavanje u oblasti marketinga u umetnosti obavila je u Velikoj Britaniji (London Metropolitan University). Od 2017. godine zaposlena je na Akademiji umetnosti Univerziteta u Novom Sadu, gde izvodi nastavu na svim nivoima studija. Najznačajnije međunarodne konferencije na kojima je izložila rezultate svojih istraživanja su Uneskova Druga svetska konferencija o umetničkom obrazovanju i međunarodni simpozijum akademija nauka mediteranskih zemalja MASA-EMAN Kultura, tehnologija i humanizam. Radovi su joj objavljeni na šest jezika.

Biografija []

Biografija []

Biografija []

Umetnik i dizajner iz Novog Sada, završava doktorske akademske studije i radi na Akademiji umetnosti kao stručni saradnik na predmetima dizajn plakata i pismo i kaligrafija sa tipografijom.
U svom radu najviše koristi plakat kao izražajno sredstvo, ali često izlazi iz svojih granica i konvencija baveći se drugim medijima u saradnji sa kolegama iz drugih oblasti umetnosti. U njegovom radu vide se oblici angažovane, kao i sinteza primenjene i lepe umetnosti.
Višestruko je nagrađivan, na svetskom nivou, za rad na polju oblikovanja plakata i aktivno je učestvovao na više od sedamdeset izložbi u zemlji i inostranstvu.
Osnivač je i predsednik Kulturnog Centra Lab, prostora koji spaja samozaposlene profesionalce, kreativne grupe i kompanije koje deluju na polju kreativnih ekonomija, socijalnog preduzetništva i kulture.
Kroz svoj rad želi da doprinese očuvanju značaja i integriteta umetnika kroz unapređenje znanja mladih i njihove prepoznatljivosti u kontekstu savremene tržišne ekonomije.

Katedra za dizajn enterijera

Rođen je 1967. godine u Novom Sadu. Završio je Arhitektonski fakultet u Beogradu i Akademiju umetnosti Novi Sad (AUNS), smer slikarstvo. Magistrirao je na AUNS. Zaposlen je na AUNS od 2007. godine, u zvanju vanrednog profesora, na funkciji direktora Departmana likovnih i primenjenih umetnosti. Rukovodilac je studijskog programa osnovnih studija Primenjene umetnosti i dizajn. Član je Udruženja likovnih umetnika primenjenih umetnosti i dizajna (UPIDIV) i Društva arhitekata Novog Sada (DANS).
Studijski boravci u inostranstvu u Italiji (2017), Slovačkoj (2018), Španiji (2019) i Poljskoj (2022) u okviru Erazmus+ stipendirane mobilnosti nastavnika. Kao autor, koautor ili deo tima radio je na većem broju arhitektonskih projekata (Kulturni centar Novog Sada, Akademija umetnosti Novi Sad, Dom sportova Futog, stambeni, poslovni i privatni objekti) i projekata uređenja enterijera. Od 2002-10. likovni urednik arhitektonskog časopisa „DaNS“ i drugih publikacija Društva arhitekata Novog Sada, kao i brojnih monografskih publikacija iz oblasti arhitekture i umetnosti. Koautor je monografije “Arhitekta Pavle Žilnik 1920-2006.” Izlagao je na većem broju kolektivnih izložbi u zemlji i inostranstvu i inostranstvu kao i na šest samostalnih izložbi u zemlji i jednoj u inostranstvu. Učestvovao je u radu više internacionalnih umetničkih projekata i radionica.
Dobitnik je nagrade na Jesenjoj izložbi UPIDIV-a (2020); Priznanja 22. Salona arhitekture (2020); II nagrade na Urbanističko – arhitektonskom konkursu za idejno rešenje uređenja površina javne namene dela gradskog jezgra u Novom Sadu u okviru autorskog tima Studio D’art (2018); Nagrade “Velika zlatna Forma“ na Formi 19 (2009); Nagrade Salona arhitekture u Beogradu (2008) kao član redakcije časopisa DaNS, Nagrade Salona arhitekture u Novom Sadu sa V. Mitrovićem (2001).

Diplomirala je na Fakultetu tehničkih nauka Univerziteta u Novom Sadu, Odsek za arhitekturu, a magistrirala i doktorirala na Interdisciplinarnim studijama Univerziteta umetnosti u Beogradu, studijski program Scenski dizajn. Zaposlena je kao docent na Akademiji umetnosti u Novom Sadu, na modulu Dizajn enterijera.
Izlagala je na više samostalnih i grupnih izložbi u zemlji i inostranstvu, i to u Novom Sadu, Beogradu, Forliju i Luksemburgu. Aktivna je u oblasti arhitektonskog projektovanja i dizajna enterijera. Član je UPIDIV-a, DANS-a i ŽAD-a.
Radila je kao profesor u Tehničkoj školi Mileva Marić-Ajnštajn u Novom Sadu, predavala je na Instituti Callegari i Accademia del Lusso, Milan, ogranak u Beogradu. Dugogodišnji je saradnik Zavoda za unapređivanje obrazovanja i vaspitanja u oblasti razvoja obrazovnih profila srednjih stručnih škola.

Vladimir Kubet rođen je u Novom Sadu, osnovnu školu završio u Temerinu, a gimnaziju u Novom Sadu. Diplomirao je 2003. godine na Fakultetu tehničkih nauka, departman za arhitekturu i urbanizam. Doktorirao je na arhitekturi 2015. godine na istom fakultetu na tezi „Arhitektonski diskursi promena odnosa funkcije i forme savremenog stana“.
Od 2003. godine autor je brojnih naučnih i stručnih publikacija iz oblasti arhitekture i umetnosti. Izlagao je na izložbama u zemlji i inostranstvu, učestvovao je u radu internacionalnih umetničkih projekata i radionica. Kao autor ili koautor radio je na velikom broju arhitektonskih, urbanističkih i naučnih projekata. Angažovan je u radu nacionalnih, republičkih i međunarodnih komisija, žirija i ekspertskih timova iz domena graditeljstva, urbanizma i nepokretnog kulturnog nasleđa. Autor je brojnih projekata iz oblasti arhitekture, urbanizma, enterijera i dizajna različitih tipologija u zemlji i inostranstvu. Dobitnik je više nagrada i priznanja za svoj rad.
Trenutno je zaposlen na Akademiji umetnosti Univerziteta u Novom Sadu na departmanu likovnih umetnosti, katedri za dizajn enterijera u zvanju docenta na više predmeta osnovnih i master akademskih studija.

Darko Babić rođen je u Tesliću (BiH), osnovnu školu završio u Šidu a srednju školu za dizajn Bogdan Šuput“ u Novom Sadu a potom „Fakultet primenjenih umetnosti i dizajna“ na smeru „Dizajn enterijera i nameštaja“ u Beogradu (1988-1995). Bio je zaposlen u dve firme za projektovanje i proizvodnju nameštaja na poziciji rukovodioca projektnog biroa. Učestvovao na više samostalnih i grupnih izložbi. Iza sebe ima veliki broj realizovanih projekata iz domena opremanja enterijera kako u zemlji tako i u inostranstvu.
Trenutno je zaposlen na Akademiji umetnosti Univerziteta u Novom Sadu na Departmanu likovnih i primenjenih umetnosti, Katedri za dizajn enterijera u zvanju docenta na predmetu „Dizajn nameštaja“.

Biografija []

Bojana Sićović, master inženjer arhitekture, rođena je 1990. godine. Završila je Visoku školu likovnih i primenjenih umetnosti u Beogradu (2009⁄12), smer dizajn enterijera, a potom studije arhitekture na Arhitektonskom fakultetu u Beogradu (2013⁄18), gde je nagrađena kao najbolji student Osnovnih i Master studija. Njen Master rad nominovan je za nagradu European union prize for contemporary architecture Mies van der Rohe award 2018 i publikaciju 2018 BISA Architectural Design Works. Za vreme studiranja bila je angažovana kao student demonstrator na nekoliko predmeta, kasnije kao saradnik u nastavi na VŠLPUSS i istraživač-pripravnik na Fakultetu primenjenih umetnosti u Beogradu, gde trenutno pohađa doktorske umetničke studije. Izlagala je na Salonu arhitekture u Beogradu i Novom Sadu, Skopje
Design Week-u, Sajmu nameštaja u kategoriji Young Designers Exhibition, festivalu Dev9t itd. Osim prostornog dizajna, arhitektonski crtež i plakat su dodatno polje njenog interesovanja i istraživanja.

Katedra za teoriju

Tatjana Starodubcev je diplomirala (1991), magistirala (1999) i doktorirala (2007) Istoriju umetnosti na Filozofskom fakultetu Unizerziteta u Beogradu. Privremeno je radila u Institutu za istoriju umetnosti Filozofskog fakulteta u Beogradu. Zaposlena je na Akademiji umetnosti Univerziteta u Novom Sadu, najpre kao asistent (od 2000), a potom kao docent (od 2008), vanredni profesor (od 2013) i redovni profesor (od 2018) na predmetima Istorija umetnosti 3, Istorija umetnosti 4, Istorija umetnosti 5 i Istorija umetnosti 6 na osnovnim studijama i Istorija umetnosti i studije kulture 1 na master studijama. Učestvovala je na više domaćih i međunarodnih naučnih skupova održanih u zemlji i inostranstvu. Objavila je nekoliko knjiga i brojne studije u domaćoj i stranoj periodici. Učesnik je na naučnim projektima Filozofskog fakulteta u Beogradu.

Biografija []

Biografija []

Dr Dubravka Đukanović ugledni je naučni radnik, arhitekta-konzervator i redovni profesor Akademije umetnosti, UNS. Alumna Arhitektonskog fakulteta u Beogradu. Nakon više od decenije rada u službi zaštite, osnovala je 2005. arhitektonski Studio D’ART, a od 2021. do 2024. bila direktor Republičkog zavoda za zaštitu spomenika kulture Srbije.

Bavi se naučno-istraživačkim radom sa fokusom na arhitekturu 18. i 19. veka. Kao iskusni teoretičar i praktičar sa ekspertizom u delatnostima arhitektonskog projektovanja, upravljanja projektima i edukacije i oblasti zaštite kulturnog nasleđa, stekla je reputaciju jednog od vodećih autoriteta u svojoj oblasti. Vodila je više međunarodnih i dva razvojna projekta od kapitalnog nacionalnog značaja. Autor je, konsultant ili recenzent većeg broja stručnih i naučnih radova i projekata, jedan od autora Nacionalne arhitektonske strategije 2023-2035 i autor dve međunarodno priznate monografije: Srpske pravoslavne crkve XVIII i XIX veka u Bačkoj (2009) i Arhitektura rimokatoličkih crkava u Vojvodini od 1699. do 1939. (2015/2019).

Nosilac je Nagrade Ranko Radović (2010), plakete Salona arhitekture (2010 i 2020), nagrade Jesenjeg salona UPIDIV-a (2020), Medalje kulture (2020) i nagrade Udruženja mađarskih kulturnih institucija Vojvodine (2020), kao i dve nagrade na nacionalnim arhitektonskim otvorenim konkursima (2016. i 2018) i povelje Kapetan Miša Anastasijević (2004). Autorske realizacije dr Đukanović predstavljane su u časopisima, publikacijama, emisijama i na izložbama među kojima u Veneciji: Biennale Sessions 2014, u Briselu 2015. i Parizu 2016.

Redovni je član Odeljenja za likovne umetnosti Matice srpske, član je Nacionalne komisije za saradnju sa Uneskom i predsednik Odbora za kulturu ove komisije, Nacionalnog komiteta Ikomos, Saveta Građevinskog fakulteta u Beogradu, Inženjerske komore Srbije, Ženskog arhitektonskog društva i predsednik radne grupe za izradu Nacrta Zakona o nepokretnom kulturnom nasleđu.

Biografija []

d1-1

——————————–

Akademija umetnosti u Novom Sadu
Departman dramskih umetnosti

l1-3

——————————–

Akademija umetnosti u Novom Sadu
Departman likovnih umetnosti

m1-1

——————————–

Akademija umetnosti u Novom Sadu
Departman muzičke umetnosti

Akademija umetnosti u Novom Sadu
Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.